Siatkówka to sport, który uczy współpracy, szybkiego podejmowania decyzji i gry do końca. 26 kwietnia w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli młode zawodniczki udowodniły, że tych umiejętności im nie brakuje, rywalizując w wiosennym turnieju o Puchar Starosty i Wicestarosty Powiatu Stalowowolskiego.
Turniej miał na celu integrację środowisk sportowych, popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży oraz promowanie zasad zdrowej rywalizacji w duchu fair-play. Rozgrywki przebiegały sprawnie, a zawodniczki prezentowały wysoki poziom sportowy, co przełożyło się na wyrównane i emocjonujące spotkania.
Ostatecznie zwycięstwo w turnieju wywalczyła drużyna VEGA Stalowa Wola, na drugim miejscu uplasował się zespół PODKARPATKI, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna IGLOOPOL Dębica. Kolejne miejsca przypadły zespołom UKS Zaleszany oraz ORKAN Nisko.
Wyróżniono również najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn, które otrzymały pamiątkowe dyplomy. W gronie nagrodzonych znalazły się: Katarzyna Mierzwa (VEGA Stalowa Wola), Hanna Cebula (PODKARPATKI), Natalia Łukasik (IGLOOPOL Dębica), Laura Flis (UKS Zaleszany) oraz Magdalena Tudryn (ORKAN Nisko).
Nagrody ufundowane przez Powiat Stalowowolski wręczył starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który pogratulował uczestniczkom zaangażowania oraz sportowej postawy.
Turniej po raz kolejny pokazał, że piłka siatkowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, a tego typu inicjatywy stanowią ważny element wspierania aktywności fizycznej oraz budowania relacji w środowisku sportowym.
P.S.


