X edycja Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu odbyła się na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli 26 kwietnia 2024 roku. Rywalizacja na stałe wpisała się w harmonogram imprez organizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Stalowej Woli.

W Mistrzostwach udział wzięło blisko 100 zawodników z całego województwa. Zawody rozegrano w 2 kategoriach wiekowych: OPEN (do 39 lat), i MASTERS (40 lat i starsi). Reprezentanci komend powiatowych i miejskich rywalizowali w 6 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej. W tym roku puchar dla najlepszych pływaków trafił do drużyny z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Wśród funkcjonariuszy najlepszym pływakiem zawodów okazał się Adrian Marszałek z KM PSP w Tarnobrzegu. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki:

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Adrian Marszałek z KM PSP w Tarnobrzegu.

Najlepsze drużyny mistrzostw to:

I miejsce – KM PSP Tarnobrzeg
II miejsce – KM PSP Rzeszów
III miejsce – KP PSP Jasło

Stalowowolscy strażacy również mają się czym pochwalić:

– Dwa srebra w kategorii MASTERS wypływał st. sekc. Przemysław Skrzypek w konkurencji 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym;
– mł. bryg. Krystian Bąk w konkurencji 50 m stylem motylkowym OPEN zdobył srebrny medal i zajął 5 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym;
– st. kpt. Dawid Sagan zdobył brązowy medal zajmując 3 miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym OPEN

Organizatorem Mistrzostw w Pływaniu byli: Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, Sportowy Klub Pożarniczy Strażak w Rzeszowie, Komendant Powiatowy PSP w Stalowej Woli. Nagrody, dyplomy i medale ufundowali starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak”.

P.S.