Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w Stanach (gmina Bojanów) 18 września 2022 roku. Najlepszą z męskich drużyn okazała się jednostka OSP Kotowa Wola, a wśród pań triumfowały druhny z OSP Kępie Zaleszańskie. Fundatorami nagród w zawodach byli Powiat Stalowowolski oraz minister Rafał Weber.

W zmaganiach zorganizowanych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Powiatu Stalowowolskiego wystartowało w sumie 12 drużyn, w tym 3 kobiece. Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach – w sztafecie pożarniczej z przeszkodami, musztrze oraz w ćwiczeniu bojowym. W grupie „A”, czyli w kategorii mężczyzn, najlepiej spisali się strażacy z OSP w Kotowej Woli, którzy wygrali zawody w klasyfikacji generalnej. II miejsce zajęła jednostka OSP Skowierzyn, a III – OSP Studzieniec.

Obok druhów, w zmaganiach rywalizowały również druhny. Tu walka była równie zacięta, co wśród mężczyzn. Ostatecznie zwyciężyły reprezentantki OSP Kępie Zaleszańskie. Na drugim miejscu uplasowały się panie z OSP Rzeczyca Długa, a na trzecim – OSP Skowierzyn. – Obserwując te zawody tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że nasze jednostki OSP są świetnie przygotowane do działania. Mieszkańcy Powiatu Stalowowolskiego mogą czuć się bezpieczni, wiedząc że nad naszym zdrowiem i dobytkiem czuwają tak sprawni strażacy ochotnicy, którzy dzielnie wspierają w działaniu zawodowców z Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo, bardzo mnie cieszy obecność tylu małych druhów i druhenek, rywalizujących w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. To znak, że rośnie nam kolejne pokolenie strażaków ochotników – komentuje starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wystartowało jeszcze 8 młodzieżowych drużyn pożarniczych: po 4 chłopięcych i dziewczęcych. Wśród chłopców klasyfikacja w konkurencji musztra wyglądała następująco: I miejsce MDP Zbydniów, II – MDP Lipa, III – MDP Kotowa Wola, natomiast w ćwiczeniu Bojowym: I miejsce MDP Zbydniów, II – MDP Lipa, III – MDP Rzeczyca Okrągła.

Drużyny dziewczęce w musztrze uplasowały się w następującej kolejności: I miejsce – MDP Zbydniów, II – MDP Kotowa Wola, III – MDP Skowierzyn, w ćwiczeniu bojowym: : I miejsce – MDP Zbydniów, II – MDP Skowierzyn, III – MDP Kotowa Wola.

Warto dodać, że najmłodszą zawodniczką startującą w niedzielnych zawodach, była 9-letnia Liliana Piotrowska (MDP Rzeczyca Okrągła). Wyróżniona została również druhna Marta Górecka z OSP Stalowa Wola, która otrzymała z rąk wiceministra Rafała Webera oraz posła Zbigniewa Chmielowca statuetkę „Superstrażaka” za największą liczbę wyjazdów.

P.S.

Udostępnij