Można już zgłaszać chęć uczestnictwa w II Biegu Miejscami Pamięci Kochany 2022. Zawodnicy rozpoczną rywalizację przy „czapce partyzanta w Kochanach” 3 września 2022 roku o godzinie 14.00. Chętnych zaprasza organizator – Jastkowickie Stowarzyszenie Kulturalno-Historyczne „Dziedzictwo i Pamięć”. Partnerami przedsięwzięcia są Gmina Pysznica i Lekkoatletyczna Akademia Marcina Nowaka Olimpijczyk Pysznica.

Jak się dowiadujemy, wysokość opłaty startowej wynosi 50 zł pod warunkiem uiszczenia jej do końca sierpnia. W dniu zawodów zrośnie do 70 zł, o ile będą jeszcze wolne miejsca. A limit biegaczy ustalono na 150 osób.

Biuro zawodów mieścić się będzie w strefie startowej. Weryfikację uczestników oraz przyjmowanie zgłoszeń zaplanowano na godziny 11.30 – 13.30. Start nastąpi o godzinie 14.00 przy „czapce partyzanta w Kochanach, gdzie również zlokalizowano metę. Zawodnicy będą mieć do przebiegnięcia dystans o długości 10 kilometrów po trasie wiodącej leśnymi drogami i ścieżkami. Uroczyste zakończenie i dekoracja zwycięzców nastąpi w osadzie Kochany o godzinie 16.00. Później przewidziano biesiadę przy muzyce. Wysokość nagród pieniężnych w klasyfikacji open K+M za miejsca I-III wynosi 300 zł, 200 zł i 100 zł. Zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary.

Bliższe informacje i lista zawodników znajdują się na stronie organizatora: https://competitions.timekeeper.pl/bieg-miejscami-pamieci Regulamin zawodów można pobrać klikając w link https://competitions.timekeeper.pl/download/302 W sprawach organizacyjnych zapraszamy do kontaktu z Moniką Kwiatkowską, tel. 669713788.

P.J.

Udostępnij