Lektorzy starsi Liturgicznej Służby Ołtarza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jastkowicach zdobyli tytuł Mistrza Polski. Triumfowali podczas XVII Mistrzostw Polski LSO o puchar „KnC”, które odbyły się w Kołobrzegu w dniach 27-28 czerwca 2022 roku.

Mistrzostwa w Kołobrzegu rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. 8-osobowa reprezentacja lektorów z Jastkowic zwyciężyła w meczach grupowych, zdobywając komplet punktów i awansując tym samym do rozgrywek play-off. Po zaciętych spotkaniach z zespołami z Siedlec, Ujanowic, Rawy Mazowieckiej, w finale lektorzy zmierzyli się z drużyną z Łopuszna.

Podstawowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. Po rzutach karnych, wynikiem 6:5, lektorzy z Jastkowic wygrali turniej i zdobyli tytuł Mistrzów Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się również reprezentant Jastkowic – Adrian Rybiński. To dzięki obronionemu przez niego rzutowi karnemu drużyna uzyskała mistrzostwo. Gratulacje!

G.P.

Udostępnij