IV Turniej Piłki Plażowej o Puchar Proboszcza Parafii Kłyżów odbył się 2 sierpnia 2014 roku na odnowionym boisku przy Zespole Szkół w Kłyżowie. Uczestniczyli w nim zawodnicy z powiatów niżańskiego, łańcuckiego, tarnobrzeskiego, rzeszowskiego i stalowowolskiego. Dzięki temu rozgrywki miały charakter wojewódzki.

Turniej, jak co roku, otworzyli ks. Tadeusz Pasek – proboszcz parafii Kłyżów oraz zastępca wójta gminy Pysznica – Aleksander Jabłoński. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, prezentujących wysoki poziom. Mecze rozgrywane były w upalny dzień, co stworzyło prawdziwą plażową atmosferę. Zwyciężyła „Drużyna z Kambodży” w składzie: Mateusz Skiba, Radek Paleń, Jakub Pędrak, Weronika Pokój. Na drugim miejscu uplasowały się „Tępe Strzały” – Paweł Mazurek, Paweł Poleszak i Aneta Woś, a na trzecim – „Leszek i Przyjaciele” – Leszek Gorczyca, Adam Gorczyca, Ewa Kołodziejczyk.
Organizatorzy pragną podziękować Wójtowi Gminy Pysznica, Księdzu Proboszczowi Parafii Kłyżów, Dyrektorowi ZS w Kłyżowie oraz wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc w realizacji sportowego przedsięwzięcia.

GRZEGORZ PRAWICA


Zdjęcia: Archiwum Grzegorza Prawicy

Udostępnij