Ponad 100 uczniów ze szkół z terenu gminy Radomyśl nad Sanem wzięło udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego, która odbyła się na „Orliku” w Chwałowicach. Niezwykłej, bo obok uczniów ćwiczył mistrz sportu – złoty medalista olimpijski w chodzie na 50 km w Tokio – Dawid Tomala, który przyjechał do Chwałowic na zaproszenie wójta Jana Pyrkosza.

Aktywność fizyczna uczniów, zwłaszcza w okresie pandemii, bardzo spadła. Dlatego celem zorganizowania takiej lekcji było pokazanie, że lekcja wychowania fizycznego jest nie tylko zdrowa i bardzo potrzebna, ale jest to przede wszystkim świetna zabawa.

W czasie kilkugodzinnego spotkania, jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, uczniowie mieli możliwość bliższego spotkania i zadawania pytań Dawidowi Tomali. Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką, a następnie dzieci wykonywały ćwiczenia pod okiem mistrza, który nawiązał doskonały kontakt z uczniami. Na tej lekcji było dużo dobrej zabawy, a nawet tańca, ale przede wszystkim zdrowej rywalizacji. Był też czas na wspólne zdjęcia i autografy. Po zakończonych zmaganiach sportowych uczniowie mieli możliwość zjedzenia kiełbaski z grilla.

J.D.

Fot. Dawid Wąsikowski

 

Udostępnij