Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej kibicowali polskim olimpijczykom z Tokio podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wyjazd nastąpił w ramach Szkolnego Klubu Sportowego.

Wiele rekordów mityngu oraz najlepszych wyników padło podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Śląskim z kibicami pożegnali się kończący karierę sportową Piotr Małachowski, Joanna Fiodorow i Kamila Lićwinko. Podczas wydarzenia przez Narodowy Stadion Lekkoatletyczny przewinęło się 35 000 widzów.

Występ na LOTTO Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej był ostatnim w karierze Piotra Małachowskiego. Dokładnie o 19:09 dwukrotny wicemistrz olimpijski oddał rzut i pożegnał się tym samym z kibicami. Chwilę później dysk do rąk wziął syn mistrza – 8-letni Henryk, który podczas mityngu symbolicznie rozpoczął swoją karierę lekkoatletyczną. To były niesamowite emocje.

Wieloletnią i bogatą karierę zakończyła także Joanna Fiodorow. Dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy oraz wicemistrzyni świata w rzucie młotem. Uczniowie uczestniczyli również w pożegnaniu Kamili Lićwinko, halowej mistrzyni świata w skoku wzwyż z 2014 roku.

Ósmy triumf podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej odniósł Paweł Fajdek. Wygraną zapewnił sobie jednak dopiero ostatnim rzutem, i wyprzedził mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego.

Niesamowity sezon świetnym rekordem życiowym zakończyła Natalia Kaczmarek. Mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej wygrała bieg na 400 metrów. Wyjątkowe emocje wzbudziła wicemistrzyni olimpijska z Tokio Maria Andrejczyk. Kobieta o wielkim sercu, która niedawno przekazała swój srebrny medal olimpijski na licytację charytatywną, nie zawiodła i niesiona dopingiem wygrała konkurs.

Show zrobił Włoch Gianmarco Tamberi. Mistrz olimpijski w skoku wzwyż, który porwał kibiców na trybunach. W skoku o tyczce brylował wicemistrz olimpijski Amerykanin Chris Nilsen. Walczący w tym sezonie z kontuzjami Piotr Lisek został sklasyfikowany na piątej pozycji. Klasę na 100 m pokazała ośmiokrotna medalistka olimpijska Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce. Wyraźnie było widać, że z biegania nadal czerpie radość.

Memoriałem uczczono pamięć zmarłej w lutym 2009 Kamili Skolimowskiej – mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z 2000 roku. Uczniowie wrócili z Chorzowa pełni wrażeń i sportowych emocji. Po raz pierwszy uczestniczyli w takim wydarzeniu sportowym i na taką skalę.

W.R.

Fot. PSP w Woli Rzeczyckiej

 

Udostępnij