Pierwszy Bieg Miejscami Pamięci odbył się w Kochanach w gminie Pysznica 4 września 2021 roku. Wykonana na tę okazję koszulka z numerem 1 symbolizowała pamięć o niedawno zmarłym dyrektorze PSP w Jastkowicach Bogdanie Dziubie, który był wielkim pasjonatem biegania.

Licznie przybyli zawodnicy pokonali niełatwy, dziesięciokilometrowy dystans wśród Lasów Janowskich, mijając szczególne miejsca upamiętniające różne wydarzenia wojenne. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepszym w poszczególnych kategoriach, w czasie uroczystej ceremonii, wręczono statuetki. Odbyło się także losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów. Wydarzeniu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i atmosfera sportowej rywalizacji.

Głównym organizatorem biegu było Jastkowickie Stowarzyszenie Kulturalno - Historyczne „Dziedzictwo i Pamięć”. Nad porządkiem i bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP w Jastkowicach, Kłyżowie, Pysznicy i Studzieńcu, a także z PSP w Stalowej Woli. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Pysznica i Gminy Stalowa Wola.

G.P.

 

Udostępnij