Turniej o Puchar Wójta Gminy Pysznica odbył się 28 sierpnia 2021 roku. Organizatorem imprezy była Gminna Akademia Piłkarska „Talent” w Pysznicy, a zmagania odbyły się na stadionie LZS Olimpia Pysznica. Ów obiekt zostanie zmodernizowany, w czym pomoże dofinansowanie w kwocie 2,5 miliona złotych. Pieniądze na wsparcie inwestycji pochodzą z programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu SPORTOWA POLSKA.

– Gościliśmy zespoły z Rudnika, Krzeszowa, Niska, Stalowej Woli i Pysznicy. Łącznie było to dwanaście drużyn z różnych roczników – powiedział „Naszemu Czasowi” Łukasz Bajgierowicz, wójt gminy Pysznica. Włodarz podkreślił, że impreza zwiastuje plany inwestycyjne dotyczące tutejszego boiska piłkarskiego.

– Planujemy rozbudowę tego boiska – kontynuował wójt. – Nastąpi przesunięcie boiska piłkarskiego, wybudowanie oświetlenia, wybudowanie pełnowymiarowej, sześciotorowej bieżni wokół boiska wraz ze skocznią do skoku wzwyż, w dal. Będzie również możliwość organizowania zawodów w biegach przez przeszkody, ponieważ powstanie rów z wodą. Inwestycja przewiduje także przesunięcie trybun i zadaszenie ich. A jeden z głównych celów inwestycji polega na wybudowaniu nowej szatni zarówno dla zawodników jak i zawodniczek, ponieważ mamy jako jedyni w regionie, w powiecie, drużynę kobiet na poziomie seniorskim. Ponadto powstanie, co najważniejsze, duża czterystumetrowa szatnia mieszcząca szatnie dla kobiet, dla mężczyzn, dla juniorów, dla dzieci. Będą szatnie oddzielne dla sekcji lekkoatletycznej, którą zamierzamy uruchomić po oddaniu inwestycji do użytku. Planujemy, że inwestycja zostanie ukończona w czerwcu 2023 roku. W związku z tym przedsięwzięciem otrzymaliśmy dziś znakomite informacje wraz z czekiem od wiceministra infrastruktury Rafała Webera. Inwestycja zostanie dofinansowana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu kwotą 2,5 miliona złotych. Pozostałą część przedsięwzięcia sfinansujemy z własnych środków. Całość kosztów poznamy po przetargu. Szacujemy, że będzie to 5,5 miliona do 6 milionów złotych. Myślę, że przez kolejne dwa lata znajdziemy potrzebne pieniądze w gminnym budżecie.

Obecny na turnieju wiceminister i poseł na Sejm RP Rafał Weber podziękował zawodnikom, trenerom, rodzicom, organizatorom zmagań i włazom gminy Pysznica. Atmosferę imprezy określił jako sportową i integrującą. Wspomniał też o planowanej modernizacji boiska piłkarskiego akcentując, że kręgi ministerialne dostrzegły plany wójta Łukasza Bajgierowicza. Włodarz złożył stosowny wniosek o dofinansowanie, który spotkał się z akceptacją. – Cieszę się z takiego obrotu sprawy i gratuluję. Życzę, aby inwestycja przebiegła zgodnie z planem. Bo warto inwestować w rozwój młodego pokolenia, w rozwój tych, którzy są przyszłością naszego kraju – powiedział Rafał Weber.

PIOTR JACKOWSKI

Fot. Piotr Jackowski

Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju

Zdjęcia: Piotr Jackowski

Udostępnij