Szesnaście drużyn stanęło do walki o Puchar Wójta Gminy Pysznica w XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów. Zmagania odbyły się 27 czerwca 2020 roku w Karczmie „Zacisze” w Jastkowicach. Organizatorzy turnieju to Gmina Pysznica oraz Karczma „Zacisze”.

Po wielu godzinach rywalizacji III miejsce zajęła drużyna „Powrót Proboszcza”, II miejsce – „Konzbud”. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy „Mięgwy 1”, którzy uplasowali się na najwyższym miejscu podium. Najlepszą zawodniczką turnieju została Agata Zawierucha, a najlepszym zawodnikiem – Wojciech Reichert. Tytuł najsympatyczniejszego zawodnika powędrował do Igora Jarzemskiego

Zastępca wójta gminy Pysznica Witold Pietroniec wręczył najlepszym zawodnikom pamiątkowe dyplomy i puchary. Zabierając głos podkreślił, jak ważne jest aktywne spędzanie wolnego czasu zwłaszcza na świeżym powietrzu.