26 maja w Pałacu Prezydenckim odbyły się uroczyste obchody poprzedzające Dzień Samorządu Terytorialnego. Data tego święta nawiązuje do pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do samorządu terytorialnego, które odbyły się 27 maja 1990.

Podczas tegorocznych uroczystości jednym z ważniejszych punktów było powołanie nowych członków prezydenckiej Rady Samorządu Terytorialnego. Warto przypomnieć, że w marcu 2026 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej powołał Radę, na czele której stanął Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. W gronie nowo nominowanych członków znalazł się również wicestarosta Powiatu Stalowowolskiego Stanisław Sobieraj.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale również zauważenie Powiatu Stalowowolskiego i docenienie działań realizowanych na rzecz naszej lokalnej społeczności. To potwierdzenie, że nasza praca na szczeblu samorządowym jest dostrzegana i ma znaczenie w budowaniu silnego samorządu w Polsce – podkreśla Wicestarosta Stanisław Sobieraj.

Po oficjalnym posiedzeniu uczestnicy wydarzenia spotkali się w Ogrodach Prezydenckich, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych dla zasłużonych samorządowców. Uhonorowano osoby od lat zaangażowane w rozwój lokalnych społeczności oraz codzienne funkcjonowanie samorządów.

P.S.

Fot. Marek Borawski/KPRP