14 kwietnia 2026 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy Długiej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem wydarzenia była popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wśród dzieci i młodzieży. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor szkoły, pan Jacek Bochniak, który powitał uczestników, ich opiekunów oraz zaproszonych gości, życząc wszystkim powodzenia w rywalizacji.

W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące pięć szkół z terenu naszej gminy. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

  • I grupa – uczniowie klas IV–V,
  • II grupa – uczniowie klas VI–VIII.

Każdy uczestnik rozwiązywał indywidualnie test wiedzy składający się z 35 pytań dotyczących zasad ruchu pieszych i rowerzystów oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała pani Joanna Dudzińska – inspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem, przy współpracy z opiekunami drużyn.

Uroczyste podsumowanie turnieju odbyło się w sali gimnastycznej rzeczyckiej szkoły, gdzie najlepsze drużyny otrzymały dyplomy i puchary z rąk dyrektora – pana Jacka Bochniaka.

Wyniki rywalizacji:

I grupa wiekowa (klasy IV–V):

  • I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Antoniowie
  • II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej
  • III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chwałowicach.

II grupa wiekowa (klasy VI–VIII):

  • I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej
  • II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rzeczycy Długiej
  • III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chwałowicach.

Finał powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbędzie się 28 kwietnia 2026 r. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kłyżowie. Naszą gminę będą reprezentować zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach, czyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom.

G.R.