Przez dwa dni trwał XIII Finał Centralny Olimpiady „Buduj z Pasją” w Zespole Szkół nr 2 w Stalowej Woli. Placówka była gospodarzem tego etapu. Natomiast główny organizator olimpiady to Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej z siedzibą w Wieluniu.

Olimpiada rozpoczęła się od oficjalnego przywitania przed budynkiem szkoły, podczas którego zostały złożone kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki. A dalsza część odbyła się już na auli szkoły, gdzie gości przywiał starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny i Jacek Bożek dyrektor ZS nr 2.

Janusz Zarzeczny podkreślał, jak ważne i cenne jest kształcenie zawodowe i jak cenieni są pracownicy uzyskujący konkretny zawód. Życzył uczniom sukcesów podczas olimpiady i osiągnięcia jak najwyższych wyników, czyli indeksów na wyższe uczelnie.

Do Stalowej Woli przyjechało 34 olimpijczyków z całej Polski, którzy rywalizowali w dwuosobowych zespołach. Olimpiada składała się z dwóch części – praktycznej, w której była do wykonania konkretna praca budowlana i teoretycznej.

P.S.