Wyjątkowa uroczystość – przedstawienie jasełkowe pt. „Święta dobrych życzeń”, odbyła się w stalowowolskim Zespole Szkół nr 6 Specjalnych 5 stycznia 2024 roku. Przed publicznością wystąpili uczniowie szkoły, a także młodzież z zaprzyjaźnionego I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Znaleźć odpowiedzi na te pytania – zadane przez ks. Jana Twardowskiego w jednym z jego wierszy, próbowali zarówno młodzi artyści, jak i uczniowie szkoły, ich rodzice, kadra nauczycielska, a także zaproszeni na jasełkowe przedstawienie goście. Byli wśród nich m.in.: starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, skarbnik Powiatu Stalowowolskiego i radna Rady Miejskiej Elżbieta Kulpa, radna miejska Karolina Paleń, Mariusz Potasz – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Magdalena Wrońska-Bulec, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w stalowowolskim Urzędzie Miasta.

Przedstawienie składało się z dwóch części: w pierwszej zaprezentowały się dzieci i młodzież z ZS nr 6, a w drugiej wystąpiła młodzież z LO im. KEN. Tu warto zaznaczyć, że obie szkoły regularnie ze sobą współpracują, uczniowie popularnego „Staszka” często wspierają w roli wolontariuszy imprezy i przedsięwzięcia organizowane przez stalowowolski Zespół Szkół Specjalnych.

– Stworzyliście tu dzisiaj wszyscy piękną, rodzinną atmosferę. Dziękujemy Wam za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym fantastycznym wydarzeniu. Życzę Wam wszystkim: uczniom, ich rodzicom, a także szkolnej kadrze, aby ten świąteczny nastrój towarzyszył Wam jak najdłużej. Życzę Wam również, aby rozpoczęty właśnie 2024 rok przyniósł same dobre rzeczy: zdrowie, szczęście, miłość oraz życzliwość – zwrócił się na koniec do gości starosta Janusz Zarzeczny.

P.S.