4 265 uczniów, w tym 1003 pierwszoklasistów rozpoczęło nowy rok szkolny w placówkach podległych pod Powiat Stalowowolski. Co prawda dalej w reżimie sanitarnym, ale już w murach szkoły.

Ubiegły rok był wyjątkowo trudny tak dla uczniów jak i nauczycieli, gdyż nauka odbywała się głównie w trybie zdalnym. Obecnie wszyscy uczniowie wracają do swoich sal lekcyjnych.

– Mam nadzieję, że w tym roku szkolnym powrócimy już do „normalności”, że nie będzie konieczności wprowadzania nauki zdalnej. Oczywiście zajęcia i praca placówek oświatowych będzie prowadzona w obowiązującym reżimie sanitarnym. To, czy ta „normalność” długo potrwa, zależy od nas wszystkich, dlatego zachęcam młodzież by się szczepiła, a także nauczycieli, którzy jeszcze tego nie zrobili. Tylko dzięki wspólnej odpowiedzialności będziemy mogli normalnie funkcjonować. Życzę wszystkim spokojnego roku szkolnego, nauczycielom sukcesów w pracy pedagogicznej, a uczniom jak najlepszych wyników w nauce – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Liczba uczniów w poszczególnych placówkach (w nawiasach liczba uczniów w klasach pierwszych).

I Liceum Ogólnokształcące – 800 (184)
Zespół Szkół nr 1 – 763 (194)
Zespół Szkół nr 2 – 842 (174)
Zespół Szkół nr 3 – 711 (148)
Centrum Edukacji Zawodowej – 735 (151)
Zespół Szkół nr 6 Specjalnych – 114 (13)
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – 240 (97)
Medyczna Szkoła Policealna – 60 (42)

P.S.

Udostępnij