Najlepszą absolwentką gimnazjum w gminie Nisko została Izabela Oleksak. Niżański burmistrz Julian Ozimek nagrodził ją 26 czerwca 2014 r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum nr 3 w Nisku. Ze szkołą żegnali się uczniowie z rocznika 1998.

– Każdego roku staramy się docenić poprzez nagrodę najlepszych absolwentów, którzy przez wszystkie lata nauki pracowali na wysokie wyniki. W tym roku jest to jedna osoba, nie mniej liczymy na to, że wybitnych absolwentów z każdym rokiem będzie w Nisku przybywać – mówi Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.
Najlepszym absolwentem została Izabela Oleksak – uczennica klasy III b w gimnazjalnej trójce. Izabela jest laureatką konkursu przedmiotowego z języka polskiego, języka angielskiego, finalistką konkursu historycznego i konkursu z języka niemieckiego. W roku szklonym 2012/2013 została wyróżniona tytułem finalistki w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi przeciw patologiom społecznym”, ogłoszonego przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych w Warszawie. Nagrodą w konkursie był ufundowany przez Uczelnię karnet na VII Przystanek „PaT” w Lublińcu.
W minionym roku szkolnym Izabela uzyskała prestiżowe wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Ojczyzny Polszczyzny 2014” w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest „Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny”, zaś przewodniczącym zmagań prof. dr hab. Jan Miodek – dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
W swoim dorobku Izabela może się poszczycić dwukrotnym tytułem „Mistrza Ortografii” w Gimnazjum w Gminie Nisko oraz tegorocznym tytułem „Wicemistrza Ortografii” w Gimnazjum w Gminie Nisko. W lutym tego roku zajęła drugie miejsce w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech – „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. W październiku ubiegłego roku wspólnie z koleżankami z gimnazjum i szkoły podstawowej reprezentowała swoją szkołę oraz miasto w Parlamencie Młodzieży, wygłaszając przemówienie na temat potrzeb współczesnej edukacji przed niemal 150-osobowym gronem młodych posłów. Debacie przewodniczyła poseł do Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Łukacijewska. W roku szkolnym 2013/2014 Izabela została stypendystką Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”.
Prywatnie Izabela jest miłośniczką literatury, filozofii i sztuki. Wiernie i aktywnie kibicuje drużynie siatkarskiej Asseco Resovia. Wiadomo już, że swoją edukację w szkole ponadgimnazjalnej zamierza realizować w jednej z niżańskich placówek.

 ***

Uroczystość w trójce gimnazjaliści rozpoczęli polonezem Wojciecha Kilara, tańcząc układ przygotowany przez Małgorzatę Lasocińską–Zając. Następnie miała miejsce część artystyczna, w której piosenki przeplatały się z wierszami o nauczycielach. W odrębnym przedstawieniu muzycznym wystąpiły Natalia Bieleń i Natalia Dąbek. Gospodarzami akademii byli Agnieszka Dubiel i Adam Kuryła. Po części artystycznej przyszedł czas na wręczanie świadectw, nagród i dyplomów przez dyr. Katarzynę Ostojską, wychowawców i nauczycieli.

ADRIAN STARZOMSKI

Fot. Adrian Starzomski – Izabela Oleksak wraz z nagrodą wręczoną przez niżańskiego burmistrza Juliana Ozimka

Udostępnij