Kwietniowy numer Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas” to wydanie świąteczne. Publikujemy mnóstwo życzeń dla Czytelników od parlamentarzystów, samorządowców, instytucji i firm. Z artykułów uwagę zwracają teksty dotyczące gospodarki, inwestycji, kultury i historii. Oto niektóre tematy.

* Powstała Kuźnia Przedsiębiorczości w budynku przy ul. Kwiatkowskiego 1 w Stalowej Woli, będącym jeszcze nie tak dawno w gestii Dyrekcji Naczelnej Huty Stalowa Wola. Stworzono tu miejsce dla młodego biznesu innowacyjnego, kobiecego, studenckiego, biznesu w branży IT. Działania w tym zakresie prowadzili w ostatnich miesiącach pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego i Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. – Jest to wynik nakreślonego przeze mnie programu wspierania przedsiębiorczości i innowacji – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

* W Stalowej Woli powstało jedno z nielicznych w Polsce i pierwsze na Podkarpaciu lądowisko, umiejscowione na dachu szpitala. Uroczystego otwarcia obiektu dokonali Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz Marek Tombarkiewicz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

* Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Zarzeczu wreszcie mają doskonałe warunki do ćwiczeń w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wszystko dzięki nowoczesnej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej, której budowa staraniem władz Gminy i Miasta Nisko rozpoczęła się w 2016 roku. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 22 lutego 2016 roku. Uroczystość miała podwójny wymiar, bowiem połączona została z inauguracją obchodów 85-lecia nadania praw miejskich miastu Nisko.

* Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński odwiedził Powiat Niżański 23 lutego 2018 roku. Gościł tutaj na zaproszenie starosty Roberta Bednarza. W spotkaniu uczestniczył poseł na Sejm RP Rafał Weber, współorganizator tego wydarzenia.

* XXVI Podkarpacka oraz XV Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku w Majdanie Zbydniowskim w gminie Zaleszany. Wydarzenie będzie również okazją do świętowania jubileuszu 200-lecia utworzenia Gwardii Narodowej im. Tadeusza Kościuszki w Majdanie Zbydniowskim. Patronat medialny nad uroczystościami objął Magazyn Nadsański „Nasz Czas”.

* Już po raz czwarty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej zorganizowała Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2018” pod patronatem Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem Jana Pyrkosza.

* Tytułem „Rzetelny Realizator” zostało uhonorowane Stowarzyszenie „W Dolinie Sanu – Sudolanie”.

* Był to koncert nad koncerty. 9 marca 2018 roku na deskach Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się Wielki Turniej Pięciu Tenorów. Czołowi polscy śpiewacy – Dariusz Stachura, Adam Sobierajski, Łukasz Gaj, Miłosz Gałaj i Mikołaj Adamczak – zaprezentowali się w repertuarze Luciano Pavarottiego i Jana Kiepury, nie zabrakło także finałowej wiązanki utworów latynoskich.

* – Kiedy w rodzinnym gronie Jackowskich zbieraliśmy się z okazji świąt czy imienin, centralną postacią był zawsze, posadzony na honorowym miejscu, mój dobijający „setki” teść Franciszek Jackowski (ceniony rozwadowski krawiec, ur. 23 października 1887) – pisze Maria Jackowska w tekście zatytułowanym „W wojsku za cesarza Franciszka Józefa”. – Zawsze pogodny, zawsze z humorem, rozpoczynał każde przyjęcie wzniesionym toastem: „Nasze kawalerskie”! Ten kieliszek wypijał po to, aby nas rozbawić, jako że przez całe życie nie kochał alkoholu. A potem ja, jego synowa, rzucałam pytanie: Tatusiu, jak to było w wojsku za cesarza Franciszka Józefa? I tatuś po raz n–ty bawił nas swoim opowiadaniem, za każdym razem wywołując salwy śmiechu. – Chcecie posłuchać? To opowiem! – cieszył się. Opowiadał, a ja notowałam te wspomnienia w mojej pamięci.

 

Te i inne tematy polecamy w „Naszym Czasie” w kwietniu. Zachęcamy do nabycia pisma, które dostępne jest w prenumeracie. Zaprenumeruj „Nasz Czas”.

Kontakt: tel. 885-859-847
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.naszczas24.pl

Zapraszamy na reklamowe łamy „Naszego Czasu”! Osiągnij sukces z „Naszym Czasem”!

„NASZ CZAS” – SIŁA INFORMACJI

Udostępnij