Polecamy listopadowy Magazyn Nadsański „Nasz Czas”. To pismo przyjazne, pełne ciekawych informacji, znakomita lektura dla każdego. Oto wybrane tematy najnowszego numeru. Zaprenumeruj! Czytaj! Zachęcamy do nabycia.

* Stalowa Wola obchodziła pierwszą rocznicę zawierzenia miasta opiece Świętego Michała Archanioła.

* Murale z wizerunkiem św. Jana Pawła II i Marcelego Siedlanowskiego powstały w Stalowej Woli. Z kolei w Nisku w ten sposób upamiętnieni zostali miejscowi bohaterowie: Stefan Kościółek, ppor. Jan Olechowski i ppor. Marian Zaremba.

* Powiat Stalowowolski pozyskał dofinansowanie w wysokości 2 415 576,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie pochodzi ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

* Tablicę upamiętniającą kapitana Józefa Sarnę, bohaterskiego uczestnika walk pod Tarnobrzegiem w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku, odsłonięto przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pilchowie.

* Uroczystości upamiętniające ofiary pacyfikacji wsi Kochany odbyły się przy tamtejszym cmentarzu wojennym. Do tragicznych wydarzeń doszło tutaj 30 września 1942 roku, kiedy to Niemcy zamordowali 20 dzieci, 12 kobiet i 5 mężczyzn.

* Konferencja dotycząca wspólnej oferty dla inwestorów i firm zainteresowanych inwestycjami w makroregionie, a w szczególności w obszarze powołanego wiele miesięcy temu Czwórmiasta, odbyła się 5 października 2020 roku. Jej gospodarzem było Nisko. Najważniejszym punktem spotkania było wypracowanie planu działania, służącego ściągnięciu dużych inwestorów do istniejących stref przemysłowych i tworzeniu kolejnych obszarów produkcyjnych, logistycznych i transportowych.

* Systematycznie realizowane są inwestycje poprawiające jakość infrastruktury technicznej w gminie Radomyśl nad Sanem. W ramach inwestycji drogowych przebudowano łącznie 1 460 m dróg gminnych i wewnętrznych za blisko 500 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu Gminy i środków zewnętrznych.

* Powstały z inicjatywy salezjanina ks. Jana Palusińskiego Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej SACROSONG stał się fenomenem nie tylko na skalę ogólnopolską, ale i światową. Jego pierwsza edycja odbyła się w Łodzi w 1969 roku. Siódmy Sacrosong, pod hasłem „Dziękuję Ci, żeś mnie stworzył”, zorganizowano w Przemyślu w dniach 20-24 września 1975 roku. Laureaci konkursu wystąpili w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Ów koncert stał się wiekopomnym wydarzeniem.

* Ks. prał. Jan Kozioł zaskarbił sobie wielką życzliwość mieszkańców Stalowej Woli. Po latach pełnienia posługi jako proboszcz w parafii św. Floriana wciąż jest aktywny.

* Pięćdziesięciolecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego obchodzili Maria i Jerzy Majgierowie, związani z parafią św. Floriana w Stalowej Woli.

* – IV Festiwal im. Janiny Garści przeszedł do historii – mówi organizatorka imprezy Magdalena Pamuła, prezes stalowowolskiej Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz”. Dzięki jej operatywności od 9 do 12 października 2020 roku można było posłuchać wspaniałej muzyki, rozbrzmiewającej w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Patronem medialnym przedsięwzięcia był Magazyn Nadsański „Nasz Czas”.

Te i inne tematy polecamy w „Naszym Czasie” w listopadzie. Zachęcamy do nabycia pisma, które dostępne jest w prenumeracie. Zaprenumeruj „Nasz Czas”.

Kontakt: tel. 885-859-847
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.naszczas24.pl
YouTube: Naszczas24.pl

Zapraszamy na reklamowe łamy „Naszego Czasu”! Osiągnij sukces z „Naszym Czasem”!

„NASZ CZAS” – SIŁA INFORMACJI

 

Udostępnij