Przesympatyczne spotkanie z bajkopisarzem Wojciechem Widłakiem odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy 23 maja 2022 roku. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z klas pierwszych ze szkół: im. Jana Pawła II w Pysznicy, im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie, im. Orła Białego w Krzakach.

Autor opowiedział młodym czytelnikom o tym jak poznał Pana Kuleczkę, bohatera swoich książek, a następnie przeczytał im jedno z opowiadań. Nie zabrakło również postaci Wesołego Ryjka, który przyjechał w walizce pisarza. Znajdowało się w niej wiele innych niespodzianek przygotowanych na tę okazję. W trakcie wizyty bajkopisarza dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowach z panem Wojciechem. Na zakończenie imprezy była możliwość zakupienia książek oraz otrzymania pamiątkowego autografu.

Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Projektu Dyskusyjnych Klubów Książki. Zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

B.P.

Udostępnij