XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Świat w jednym miejscu”  rozpoczął się 8 maja 2022 roku.Zainspirowani tematem, przygotowaliśmy dla dzieci bajki autorów z różnych stron świata, w trakcie czytania których, mogliśmy przenieść się w dowolne miejsce na kuli ziemskiej, a nawet w kosmos.
W pierwszym dniu Tygodnia Bibliotek grupa Jeżyków z przedszkola w Pysznicy odwiedziła naszą bibliotekę. Maluchom została przeczytana bajka, „O dzieciach, które kochają książki” autorstwa australijskiego pisarza i ilustratora Petera Carnavasa. Następnie przedszkolaki zaprezentowały się na pokazie bajkowej mody w strojach inspirowanych postaciami z bajek, podczas którego świetnie się bawiły. Przygotowaliśmy dla nich zagadki, z którymi znakomicie sobie poradziły. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze. Cieszymy się z każdej wizyty dzieci w krainie książek.
Pamiętajmy, że biblioteka jest magicznym miejscem w którym dzięki zebranej literaturze możemy poznawać różne zakątki świata.

Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek świętowaliśmy w gronie uczniów z klas 0 a i b z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy. Dzieci poznały nową formę przedstawiania książki jaką jest Teatrzyk Kamishibai. Za jego pomocą została opowiedziana bajka o „Brzydkim Kaczątku” duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Następnie najmłodsi czytelnicy wysłuchali historii o „Najwyższej na świecie wieży z książek” - Rocio Bonilli, pisarki, która pochodzi z Hiszpanii. Zainspirowani bajką wspólnymi siłami postanowili zbudować najwyższą wieżę z książek. Jednak wyobraźnia naszych małych gości nie miała granic, czego efektem były prace plastyczne przedstawiające stosy książek na plaży, w górach, a nawet w kosmosie.
Spotkanie zakończyliśmy pamiątkową sesją zdjęciową.

B.P.

Udostępnij