Chciałbym zwrócić uwagę na dwa przeciwstawne słowa ze słownika młodzieżowego: trendy i obciach.
Mamy początek 2015 roku. Od 1989 roku świętujemy wiele rocznic, w tym rocznicę kolejnego odzyskania niepodległości i powstania III Rzeczypospolitej. Świętowanie bywa widoczne szczególnie w okienku telewizyjnym, z którego dowiadujemy się, jak nam jest dobrze. Naród jednak, malkontent, nie potrafi się cieszyć. Bo jak tu się cieszyć, kiedy bezrobocie nęka i brak środków do życia. Polikwidowano nam stocznie, huty, wiele zakładów poszło w obce ręce, wyprowadzając zyski za granicę. Młodzież wyjeżdża za chlebem do innych krajów.





