Jubileusz 60-lecia przyjęcia sakramentu kapłaństwa obchodził ks. Zygmunt Polityński, emerytowany duszpasterz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Społeczeństwo miasta wyraża mu wdzięczność za wieloletnią posługę osobom chorym, którą pełnił jako kapelan w stalowowolskim szpitalu.

Ks. Zygmunt Polityński przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. dziękczynnej, sprawowanej w bazylice 28 maja 2017 roku. W dniu tak doniosłego jubileuszu, za Jego wieloletnią posługę w Stalowej Woli dziękowali mu przedstawiciele społeczności parafialnej. Słowa wdzięczności wypowiedział także ks. Edward Madej – proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Jubilat odwzajemnił okazaną życzliwość, dziękując Bogu i ludziom.

Podczas uroczystej liturgii Słowo Boże wygłosił ks. Mateusz Kusztyb – misjonarz wywodzący się z parafii konkatedralnej. Przybliżył swoją pracę na misjach w Botswanie, zwracając uwagę na liczne trudności, które musi na co dzień pokonywać. Podziękował również parafianom za wsparcie duchowe i materialne.

Owej niedzieli gościli w bazylice artyści lubelscy, tworzący Trio „Cantabile”. Uświetnili śpiewem nie tylko jubileuszową liturgię, lecz również pozostałe Msze św. sprawowane owego dnia w konkatedrze. Kontemplacyjne utwory w ich wykonaniu nastrajały do modlitwy.

PIOTR JACKOWSKI

Fot. Piotr Jackowski – Ks. Zygmunt Polityński przewodniczy jubileuszowej Mszy św. w stalowowolskiej bazylice

Zobacz zdjęcia z jubileuszu. Kliknij TUTAJ!

Udostępnij