Dziewczęta z Gimnazjum w Gnojnicy i chłopcy z Gimnazjum Sportowego z Rzeszowa zagrają w Wielkim Finale Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni. To oni byli najlepsi podczas wojewódzkich eliminacji w Rzeszowie. Trzecie miejsce wśród dziewcząt zajęły zawodniczki z Gimnazjum w Pysznicy.

Finał w Rzeszowie był dziesiątym z serii szesnastu finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014. Na Stadionie Miejskim „Stal” spotkały się najlepsze spośród 343 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie podkarpackim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Gimnazjum w Gnojnicy, które pokonały aż 4:0 koleżanki z Gimnazjum w Nowym Kamieniu. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Gimnazjum w Pysznicy, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum w Trepczy. Reprezentantki mistrzowskiego zespołu zdobyły też obydwie nagrody indywidualne: najwięcej goli strzeliła Małgorzata Kot, a między słupkami najlepiej spisywała się Justyna Róg.
W rywalizacji chłopców najlepsi okazali się zawodnicy Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Mielcu, którzy ulegli mistrzom w finale 1:3. Na najniższym miejscu podium stanęli reprezentanci Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie, a czwarte miejsce przypadło w udziale Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia – Rzeszów. Królem strzelców został Grzegorz Gawle z Krosna, a za najlepszego bramkarza turnieju uznano Kamila Kowala z Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie.
Oprócz emocji sportowych na wszystkich odwiedzających finał wojewódzki Coca-Cola Cup w Rzeszowie czekało też wiele atrakcji w Strefie Aktywnego Życia. Mieszkańcy Rzeszowa oraz gimnazjaliści chętnie spędzali czas na rozmowach z ekspertem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, uczyli się zagrań piłkarskich prezentowanych przez ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego na ekranie oraz bawili się z rodziną i przyjaciółmi w strefie zabawy, próbując swoich sił w prostych konkurencjach sportowych.
Zwycięzcy finału na Podkarpaciu już 14 czerwca zmierzą się z rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.