Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Stalowej Woli odbędą się 18 marca 2018 roku. Głosować będą mieszkańcy okręgu nr 14. Do wyborów z poparciem prezydenta Nadbereżnego (Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie z Prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym) stanie Piotr Rut – aktywny, energiczny, zaangażowany, przedstawiciel młodego pokolenia, pełny serdeczności i chęci pomocy dla drugiej osoby. Środowiska liberalno – lewicowe reprezentować będzie Jerzy Augustyn.

Piotr Rut jest rodowitym stalowowolaninem. Tutaj się urodził, wychował i z dumą podkreśla, że jako przedstawiciel młodego pokolenia świadomie został, aby swoim życiem i działalnością budować i rozwijać miasto, które ma w sobie wyjątkowego ducha i klimat tworzony przez samych mieszkańców. Piotr Rut większość swojego życia związał z harcerstwem, gdzie działa już 32 lata. Od kiedy został instruktorem ZHR zorganizował wiele działań dla dzieci i młodzieży oraz lokalnej społeczności. W Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej pełnił funkcję Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHR, a później Przewodniczącego Zarządu Okręgu Podkarpackiego ZHR.

Piotr Rut był Prezesem Stowarzyszenia Zielona Stalówka, dzięki któremu na osiedlu Centralnym „wyrosło” innowacyjne drzewko solarne. Sam tez aktywnie zagrzewał mieszkańców do głosowania na nasz rodzimy, autorski projekt w konkursie. W pracy zawodowej zajmuje stanowisko specjalisty do spraw ekonomicznych. Oprócz powierzonych mu obowiązków, angażuje się także w inne aktywności. Jest Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy MZK w Stalowej Woli, a w ubiegłym roku otrzymał wyróżnienie na gali Wolontariusza Roku w Stalowej Woli.

Od 2014 r działa w Jednostce Strzeleckiej Związku Strzeleckiego, a od czerwca 2017 r. jest Dowódcą Jednostki Strzeleckiej 2027. Angażuje się w organizacje uroczystości patriotycznych w Stalowej Woli.

Pasjonuje się muzyką, znany jest ze swojej gry na gitarze i śpiewu. W latach 90. działał w Towarzystwie Muzycznym "Pod Papugami" w Stalowej Woli. Piotr Rut kocha piesze wędrówki górskie, ale i te po płaskim terenie – 26 razy uczestniczył i pomagał w organizacji pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Podejmuje też bardziej odważne aktywności sportowe, w tym nie boi się ryzyka podczas skoków ze spadochronem.

Swoje doświadczenie, życiowe pasje, otwartość i zaangażowanie chce wykorzystać na forum Rady Miejskiej. – Startuję z konkretnymi pomysłami na rzecz mieszkańców tego osiedla, zamieszkałych przy ulicy Okulickiego. W najbliższym czasie przedstawię konkretne propozycje inwestycji i inicjatyw, które usprawnią codzienne życie mieszkańców. Poparcie mojej kandydatury przez prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego jest gwarantem, że wspólnie zrealizujemy przedstawione mieszkańcom pomysły. Startując po raz pierwszy do samorządu chcę zaproponować nowe, odważne i świeże spojrzenie na sprawy osiedla i miasta. Wielu znajomych zachęcało mnie do startu twierdząc, że w stalowowolskim samorządzie są potrzebne świeże twarze, że potrzeba nowego spojrzenia na sprawy miasta. Wbrew niektórym opiniom to właśnie moje nowe, świeże, odważne spojrzenie i chęci działania w samorządzie uważam za wielki atut – podkreśla Piotr Rut.

– Mogę tylko zapewnić, że kampania wyborcza będzie pozytywna i merytoryczna. Od początku tej kadencji kierujemy się zasadą „zgoda buduje”. Tak samo w przypadku kandydatury Piotra Ruta mogę zapewnić mieszkańców, że nasza zgodna współpraca zapewnia budowę nowych miejsc parkingowych, rozwiązania problemów komunikacyjnych, spraw bezpieczeństwa i wielu innych inicjatyw, które przedstawimy mieszkańcom tego okręgu – zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, zachęcając mieszkańców do udziału w najbliższych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej.

18 marca 2018 roku mieszkańcy z okręgu nr 14 będą mogli oddać swój głos na Piotra Ruta z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnie z Prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym. Okręg nr 14 obejmuje swym zasięgiem ulice: Generała Leopolda Okulickiego 1a-27 wszystkie numery, 31-57 numery nieparzyste, 58-84 wszystkie numery, 86-114 numery nieparzyste, 142A-142F.

I.P.

Piotr Rut – kandydat środowisk prawicowych do Rady Miejskiej w Stalowej Woli

Udostępnij