Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Uhonorowanie miało miejsce 29 maja 2017 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas spotkania z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Aktu wręczenia odznaczeń państwowych dokonał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

– Samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo jesteście wyłonieni przez swoich współmieszkańców i macie im pomagać w wykonywaniu zadań publicznych. Dziękuję za tą służbę dla mieszkańców, dla gminy, powiatu, regionu. Dziękuję także, że poprzez tą służbę czynnie uczestniczycie w budowaniu potencjału, powodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich. Poprzez swoją działalność, wzmacnianie potencjału waszych małych ojczyzn, budujecie cały kraj – zwracał się do samorządowców Prezydent RP Andrzej Duda.

Za ofiarną służbę na rzecz samorządności w Polsce, Prezydent RP uhonorował wyróżniających się włodarzy państwowymi odznaczeniami. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny nie krył radości podczas odbierania Złotego Krzyża Zasługi. – Pragnę serdecznie podziękować wszystkim moim współpracownikom w Urzędzie Miasta. To dzięki waszej pracy Stalowa Wola się rozwija i jest doceniana. Dziękuję również mieszkańcom za codzienną mobilizację do ciągłego rozwoju naszego pięknego miasta – mówi.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

U.M.

Fot. UM Stalowa Wola – Prezydent RP Andrzej Duda odznacza Lucjusza Nadbereżnego Złotym Krzyżem Zasługi

Udostępnij