Koncert zespołu „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, odbędzie się 2 sierpnia (sobota) o godz. 16 na terenie zabytkowego parku przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Podczas koncertu będą zbierane datki na studnię głębinową dla misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Organizatorem imprezy jest Fundacja im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic”. Przyjdź, zobacz i posłuchaj jak modli się Afryka!

Założycielem, opiekunem i animatorem zespołu od 11 lat jest ojciec Roman Woźnica – klaretyn. Członkami grupy są młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy śpiewem i tańcem wielbią Boga. Zespół do tej pory gościł w 22 polskich diecezjach, dając ponad 80 koncertów. Na ich realizację przebył ponad 12 tysięcy kilometrów. Zapraszały go: wspólnoty parafialne, zakonne, domy kultury, urzędy miejskie, szkoły, szpitale, a także domy opieki, muzea, telewizje, radia i osoby prywatne. Był tam, by śpiewem i tańcem wielbić Boga. By dać żywe świadectwo wiary, nadziei i miłości. Wielkie katedry, bazyliki i małe kościółki były świadkami żywej, pełnej entuzjazmu i radości wiary młodego Kościoła afrykańskiego.
Grupa gości w Polsce po raz ósmy. 2 sierpnia o godz. 16.00 da koncert w zabytkowym parku przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Tegoroczna ewangelizacja wybrzmiewać będzie pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”. Zostanie ofiarowana za zmarłą Michelle Balloux – byłą przełożoną grupy. Warto wziąć udział w tym spotkaniu z Panem Bogiem i ludźmi.

KS. DANIEL KORYCIŃSKI

 


Udostępnij