W szczególnym, jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w uroczystym roku 80-lecia miasta Huta Stalowa Wola S.A. otrzymała nagrodę „Marka 100-lecia”.

„Marka 100-lecia” to nagroda w plebiscycie „Firma na 100-lecie Niepodległości”. Plebiscyt „Firma 100-lecia Niepodległości” ma przypomnieć, że współcześnie działające polskie firmy mają podstawy, aby odwoływać się do tradycji tysięcy przedsiębiorstw działających w okresie pierwszych 20 lat niepodległości.

5 listopada 2018 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Firma na 100-lecie Niepodległości”, w której uczestniczył Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński. Nie zabrakło przedstawicieli władz państwowych, instytucji publicznych, organizacji gospodarczych oraz przedsiębiorców. Huta Stalowa Wola otrzymała nagrodę w kategorii: „Marka 100-lecia”. Nagrodę dla HSW odebrał Jacek Kosiński – członek Zarządu, dyrektor finansowy HSW SA.

- Wyróżnienie, które otrzymaliśmy od Czytelników i Kapituły, traktujemy jako wyraz ogromnego zaufania. To także zobowiązanie, aby tę markę 100-lecia przechować dla następnych pokoleń. Dziękujemy Państwu i cieszymy się niezmiernie, że nasze działania nawiązujące do chlubnej tradycji budowania fundamentów niepodległości państwa polskiego poprzez rozwój własnego potencjału przemysłowego zostały dostrzeżone. Dziękujemy również Kapitule, Współpracownikom i wszystkim osobom, które wsparły swoim głosem Hutę Stalowa Wola S.A., a bez których nie otrzymalibyśmy tego pięknego i zaszczytnego tytułu Marka 100-lecia – mówi Jacek Kosiński, członek Zarządu HSW. – Niewiele jest przedsiębiorstw w Polsce, które jak my, mogą poszczycić się tak długą historią nieprzerwanego funkcjonowania w jednej branży. Historia Huty Stalowa Wola rozpoczęła się bowiem 80 lat temu, w 1938 roku, w COP-ie od produkcji dział dla polskiego wojska. Historycznie więc wciąż funkcjonujemy w tym samym obszarze biznesowym i tym samym miejscu geograficznym, gdzie powstały Zakłady Południowe, ale dzisiejsza Huta Stalowa Wola to nowoczesny zakład przemysłowy. Choć także dziś łączy nas wiele z naszymi poprzednikami, my – jak niegdyś Zakłady Południowe – tak samo wypełniamy ważną rolę w programie modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Jesteśmy liderem kilku najważniejszych programów modernizacyjnych.

J.J.

Zdjęcia: Huta Stalowa Wola SA

 

Udostępnij